Kalibrace monitorů a tiskáren i projektorů

Nabízíme službu kalibrace monitorů - vytvoření ICC profilu pomocí spektrofotometru X-Rite i1 pro MacOS i Windows a vytvoření ICC profilu tiskárny zajišťující správné barevné podání.

Kalibrace monitorů

Pomocí spektrofotometru a software Eye One Match vytvoříme ICC profil vašeho monitoru, což vám umožní nejpřesnější možné zobrazení barev, jakého je dotyčný monitor schopen. Tento profil je pak vložen do systému a funguje ve všech aplikacích. Cena kalibrace bez DPH je 800 Kč za hodinu práce + doprava, kalibrace jednoho monitoru trvá obvykle kolem půl hodiny v závislosti na požadované přesnosti kalibrace, to znamená počtu měřených barev. Při kalibraci více monitorů na jednom místě se může čas na jeden monitor poněkud zkrátit. Kalibrace tiskárny může trvat podle požadované přesnosti jednu až tři hodiny. used treadmillKorekční křivky a gamut monitoru


Při kalibraci se nejprve nastaví podle měřicího přístroje správný jas, kontrast a barevná teplota bílého bodu, poté následuje samotné měření barev a tvorba ICC profilu. Na konec se provede validace, kterou se zjistí jak přesného zobrazení barev je monitor schopen a které barvy zobrazuje přesněji a které méně přesně. Treadmill vs EllipticalKalibrovat lze systémy Windows 2000, XP a vyšší, je nutné administrátorské heslo. Systémy Mac lze kalibrovat od systému MacOS X 10.4 a vyšší. Kalibrací lze docílit nejvěrnějšího podání barev, jakého je daný monitor schopen. Je-li gamut, to jest barevný rozsah monitoru nedostatečný, nemusí ani po kalibraci zobrazovat všechny barvy správně, i když kalibrací se barevnost přiblíží ideálu nejvíc, jak je to možné.

Měření CMYKového targetu z laserové tiskárny


Kalibrace tiskáren

Pro kalibraci tiskárny se nejprve vytiskne na dané tiskárně na každý typ používaného papíru měřicí vzorek, který obsahuje zvolený počet barevných polí. Čím více polí je, tím přesnější je výsledný profil, ale také delší čas měření. Změřením barev těchto vytištěných polí a porovnáním s původní tištěnou hodnotou se vypočte ICC profil, charakterizující kombinaci tiskárny a papíru. Ten se potom zavede do systému jako profil tiskáírny. Kontrolu kalibrace je pak možné provést vytištěním barevného targetu ColorChecker a vizuálním porovnáním s referenčním vzorkem od výrobce spektrofotometru. Podmínkou úspěšné kalibrace je u inkoustových tiskáren dobrý stav tiskových hlav, které se nesmí ucpávat, a dostatek inkoustu. Po váměně tiskových hlav je u většiny značek potřeba kalibraci verifikovat, případně provést znovu.

Kalibrace projektorů a skenerů

Na podobném principu pracuje kalibrace dataprojektorů, kdy se spektrofotometrem snímá obraz promítaný na plátno. ICC profil skeneru lze vytvořit sejmutím barevného targetu, například ColorCheckeru. Systém i1 Profiler vytvoří profil skeneru, který lze zavést do správy barev a mít tak barevné správné skeny.

Vydáno dne 21. 07. 2013 (30495 přečtení)

[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
| Autor: cds | Informa? e-mailVytisknout článek | Zdroj: cds
Layout na základě rsBloger by pa3k © 2005
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému GNU/GPL .