Xerox Phaser 7760 - věrné barvy

Phaser kalibrace
Tiskárna Xerox Phaser 7760 je co do věrnosti podání barev nejlepší laserový stroj na trhu a po kalibraci se její barvy téměř shodují s kalibrovaným inkoustovým digitálním nátiskem.


Měření CMYKového targetu z laserové tiskárny


Kalibrace probíhá ve dvou úrovních. Nejprve je třeba provést linearizaci s použitím programu PhaserMatch 4, kterým vytiskneme měřicí obrazec složený z políček různých barev. Tento výtisk se změří spektrofotometrem Gretag-Macbeth Eye One Pro. PhaserMatch 4 si naměřené hodnoty sejme, uloží a vypočte korekční křívku, kterou můžeme poslat do tiskárny jako korekční soubor.

Poté je třeba ještě vytvořit pomocí programu i1 Profiler ICC profil tiskárny. Opět vytiskneme měřicí obrazec, jehož počet políček závisí na volbě v programu. Obvykle volíme počeet tak, aby vyšly barevné terčíky na 4 strany A4. Targety se opět změří spektrofotometrem, tentokráte jsou hodnoty čteny programem i1 Profiler, který z nich následně vytvoří individuální ICC profil tiskárny. Ten je třeba opět s využitím programu PhaserMatch 4 spojit s profilem simulace ofsetového tisku Fogra 39 pro tisk podle normy European ISO coated a nahrát jej jako vlastní korekci barev do tiskárny. Chceme-li simulovat profil sRGB, spojíme naměřený profil s ním. To je vhodné pro tisk fotogrsafií v RGB. Když je tohle vše hotové, můžeme vytisknout zkušební dokument a porovnat s inkoustovým digitálním nátiskem. Výsledek je ohromující, podívejte se sami:


Phaser kalibrace
Nahoře, ten složený papír je z tiskárny Xerox Phaser 7760, pod ním leží inkoustový digitální nátisk s HP Designjet 130. Oproti běžným laserovým tiskárnám je Phaser 7760 o třídu lepší. Viz též článek o certifikovaném digitálním nátisku.
Vydáno dne 21. 07. 2013 (8607 přečtení)

[Akt. známka: 1,67 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
| Autor: cds | Informa? e-mailVytisknout článek | Zdroj: cds
Layout na základě rsBloger by pa3k © 2005
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému GNU/GPL .