VUTS - logo a vizuální styl

Autor: cds <jandik(at)cds.cz>, Téma: Logotypy, Zdroj: cds, Vydáno dne: 30. 06. 2008

Na základě několika úspěšných projektů jsme byli pověřeni repasí logotypu Výzkumného ústavu textilních strojů v Liberci a na to navazujícím vytvořením vizuálního stylu včetně vytvoření grafického manuálu a stylu webových stránek

Původní logo VÚTS pochází z padesátých let.

VUTS staré modré


Charakteristika starého loga:

a/ dosti výjimečný je tvar rámečků - dva (téměř) soustředné lichoběžníky s kulatými rohy. Větší je bílý, ohraničený modrou linkou, menší je tmavě modrý. Bílý nápis VÚTS sedí ve vnitřním, tmavě modrém „okně“, pod ním, v ploše vykukujícího většího lichoběžníku, verzálkami, tenkými linkami nápis Liberec.

b/ písmena VÚTS byla postupně různě upravována, avšak podstatné zůstávalo: Ú a S hranaté, písmeno S s oblouky tak ostrými, že vzniká dojem obráceného písmene Z. Písmena sražená těsně k sobě, nahoře se spojují, takže vzniká dojem, jakoby byla psána jedním tahem nebo vystřižená z jednoho kusu papíru. Tloušťka písmen není stejná. Pro člověka neznalého VÚTS jsou písmena obtížně identifikovatelná.

c/ hodně zažitá je tmavě modrá barva. Ovšem tato barva je sama o sobě slabou nositelkou charakteru loga, protože mnoho logotypů má podobnou barvu. Tmavě modrá ve spojení s bílou vytváří tvrdý kontrast (téměř jako černá a bílá), což je důležité si uvědomit.

d/ slovo LIBEREC je vepsáno mezi oba rámečky malým písmem, jako samostatná „dodatečná“ informace, od nápisu VÚTS je slovo oddělené a při zmenšení, např. do vizitek již není čitelné.VUTS nové logo 350 podklad


Logo repasované

a/ na přání zadavatele zůstávají oba lichoběžníky, tvar je opraven je proporčně vyšší a symetrický

b/ jsou upravena písmena:
- zakulaceno bříško Ú a oblouky S, opravení písmen V a T na symetrická
- -jako vhodné písmo pro doplnění vizuálního stylu zvoleno písmo Myriad Pro
c/ jsou doporučeny doplňkové barvy
d/ nápis LIBEREC je zvětšen


Užití logotypu na podkladových plochách
je možné použít mnohobarevné podklady, které naznačují zaměření VÚTS

VÚTS - podklad1
VÚTS - podklad5


Firemní tiskoviny - pozvánkaVÚTS - pozvánka 1
VÚTS - pozvánka 2


Potisk CD-ROM

CD-ROM

VUTS CD1 350 podklad
VUTS CD2 350 podklad
Grafický manuál VUTS